Jak skończyć studia?

Witaj!

Jeśli tu jesteś, podejrzewam że studiujesz...
Albo masz zamiar z tym skończyć :-) ...broniąc pracy dyplomowej.

Ta strona powstała kilka lat temu. W ostatnim czasie staram się ją odświeżyć i zaktualizować wiele informacji, dokończyć wątki. Mam nadzieję, że rozwijany tu serwis pomoże Ci napisać profesjonalną, dobrą pracę dyplomową - licencjacką, inżynierską czy magisterską.

 

Oczywiście każdy Promotor rządzi się swoimi prawami i wymaganiami, których trzeba się trzymać, ale wielu zdaje się na Twoją inwencję i wiedzę, której nie masz skąd zaczerpnąć. Jest jednak wiele kanonów, których przestrzeganie na pewno nie zaszkodzi...

Jak sprawić, aby Promotor był zadowolony z postępów prac? Przecież nie masz czasu, żeby zrobić wszystko od razu, jest jeszcze życie poza pracą dyplomową... Jak nie wpaść w pułapkę kurczącego się czasu i coraz bardziej napiętych terminów?


...a czas biegnie!

Oprócz tego jest jeszcze egzamin dyplomowy licencjacki lub inżynierski czy obrona pracy magisterskiej. Czym się one różnią (choć nie zawsze różnią się rzeczywiście), jak się do nich przygotować i na co zwrócić uwagę - o tym chciałbym napisac w najbliższym czasie, bo widzę, że wielu z was nie ma zbyt jasnego pojęcia o tym etapie studiów...

O tym wszystkim znajdziesz materiały w tym serwisie. Znajdziesz tu także linki, odnośniki i odwołania do innych stron, materiałów i publikacji, które Ci to ułatwią.